Punta Cana.cz

Punta Cana

Výlety

Fortaleza Ozama

Nejvíce historických památek najdeme v hlavním městě Santa Domingo. To bylo založeno roku 1496, tedy 4 roky poté, co zemi objevil Kryštof Kolumbus. Jsou soustředěné v jeho centru Zona Colonial. Nejznámější je pevnost Fortaleza Ozama s věží a hladomornou. Dnes slouží jako rozhledna.

Palác El Alcazar

Palác El Alcazar patříval synovi Kryštofa Kolomba. Dnes zde sídlí muzeum, ve kterém můžeme obdivovat starý nábytek, modely lodí, hudební nástroje a další díla.

Za zmínku stojí i katedrála, která se nachází na náměstí Parque Colón. Je vystavěna v pozdně gotickém stylu a na její skromné výzdobě je znát nastupující renesance.

Výlet na lodi

Komu bude přecházet hlava z pamětihodností a zatouží po relaxaci u vody, může využít nabídky výletu lodí. Ta s vámi popluje podél krásného pobřeží národního parku Del Eeste až na ostrov Saona. Cestou se najde mnoho příležitostí na koupání. Pláž na ostrově Saona vás potom okouzlí svojí krásou, ne neprávem bývá označována za vůbec tu nejúžasnější.

Jeskyně Tros Ojos

Jeskyně Tros Ojos doporučujeme navštívit všem, koho zajímá rozmanitá flora a fauna. Spatříte zde i tři krásná jezírka. Výlet sem je vhodné doplnit návštěvou San Dominga, jeho pamětihodností a muzea. Příjemnou tečkou potom může být návštěva tunelu v akváriu, kde spatříte na vlastní oči krásy podmořského světa.

Park Los Haitises

Los Haitises je přírodní národní park. Poznávat ho budete z motorového člunu. Uvidíte mnoho druhů ptactva a rostlinstva. Nakouknete do jeskyní, kde budete obdivovat nástěnné malby původních obyvatel. Výlet sem lze spojit s návštěvou tradičního dominikánského obydlí, kde okusíte místní speciality a seznámíte se s běžným životem.

Ostrov Catalinita a řeka Chavon. To jsou další tipy, jak strávit příjemný den. Skalnaté útesy, tropická vegetace, nádherná příroda. Poznáte opravdovou Dominikánskou republiku.