Punta Cana.cz

Punta Cana

Doprava

Jezdit automobilem po Dominikánské republice je pouze pro otrlé. Místní řídí, jak je napadne, rychle a bez pravidel. Ne že nějaká neexistovala, oni je však moc nedodržují. Jezdí se sice vpravo, nicméně při předjíždění a na křižovatkách platí právo silnějšího. Kvalita silnic je na nízké úrovni, nepříjemné jsou opravdu vysoké zpomalovací retardéry, stálá přítomnost zvířat a lidí na vozovkách a časté vojenské kontroly.

Místní sabotují i povolené maximální rychlosti (v obci 40 km/h, před obcí 60 km/h a na silnicích I. třídy 80 km/h), motocyklistické helmy, bezpečnostní pásy a semafory. Za to se vyžívají v troubení. Na zapůjčení auta je potřeba mezinárodní řidičský průkaz platný alespoň 3 měsíce a věk minimálně 21 let. Někde požadují až 25 let.

Využít lze taxi. Těch je poměrně dost a zavolají vám ho z hotelu i restaurace. Z běžného stanoviště ale vyjde jeho cena levněji. Ceny jsou pevně dané, nesmlouvá se o nich. Taxi se vyplatí, pokud cestuje více lidí, na delší trasu a v noci, kdy není radno se vydávat na silnice v půjčeném automobilu.

Hustá síť autobusových linek funguje v Dominikánské republice poměrně spolehlivě. Spoje nejsou drahé a jezdí podle jízdních řádů, tak se s nimim můžete bez problémů vydat na výlet. Kolem sedmé hodiny večerní ale jejich provoz utichá.