Punta Cana.cz

Punta Cana

Dominikánská republika

Jedna z perel Karibiku, to je Dominikánská republika. Najdeme ji na ostrově Hispaniola v souostroví Velké Antily. Žije zde asi 9 milionů obyvatel. 99 % z nich jsou křesťané. Státní zřízení je prezidentská republika. Mluví se zde španělsky, ale v hotelových komplexech a dovolenkových letoviscích se běžně domluvíte i angličtinou.

Metropolí tohoto karibského státu je Santo Domingo, to je se svými 3 miliony obyvateli zároveň i největší město. Hlavní měnová jednotka je dominikánské peso. To se vyplatí směnit za dovezené dolary v bankách nebo směnárnách. V hotelích bývají kurzy nevýhodné. Za pesa budete nejspíš nakupovat potraviny, umělecká díla nebo místní řemeslné výrobky ze dřeva a keramiky.

Turistický ruch tvoří velkou část hospodářství Dominikánské republiky. Ročně sem zavítá velký počet návštěvníků. Co je sem láká? V první řadě nádherná příroda, průzračné moře, 600 kilometrů písečných pláží, přívětivost obyvatel a prvotřídní služby.

Kromě ničím nerušeného odpočinku u moře jsou i další možnosti, jak zde trávit báječnou dovolenou. Poznávat můžete národní parky, vodopády, jezera, rozmanitou floru a faunu. V programech all inclusive bývá zahrnuto velké množství vodních sportů a dalších aktivit jako je tenis nebo půjčení kol. Zdejší moře je jako stvořené k potápění.